Апаратну фізіотерапію не включили в пакети медичних послуг за Програмою медичних гарантій

Апаратну фізіотерапію не включили в пакети медичних послуг «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату» та «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи» за Програмою медичних гарантій, яка включає, зокрема, теплолікування, електролікування, бальнеолікування, масаж, світлолікування, кисневу терапію, стимулюючу терапію, апарати активної та пасивної механотерапії.

Апаратна фізіотерапія є невід’ємною складовою частиною медичної, соціальної та професійної реабілітації і являє собою систему заходів, спрямованих на відновлення або компенсацію фізичних можливостей та інтелектуальних здібностей, підвищення функціонального стану організму, покращення фізичних якостей, психоемоційної стійкості та адаптаційних резервів організму. Апаратна та адаптивна фізіотерапія широко використовується у сучасних медико-реабілітаційних центрах розвинених країн світу, постійно вдосконалюється та розвивається.

ВАФК вважає, що апаратна фізіотерапія повинна бути включена до пакетів медичних послуг «Медична реабілітація» за Програмою медичних гарантій та звернулися з відповідними листом до Міністра охорони здоров’я України та Т.в.о. Голови Національної служби здоров’я України.