Медичні працівники, які беруть участь у боротьбі з COVID-19, повинні бути забезпечені медико-психологічною реабілітацією

Сьогодні, у складних епідемічних умовах, пов’язаних зі стрімким поширенням територією України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2, наші медичні працівники знаходяться на передовій, рятуючи наше життя та здоров’я.

Професія медика не лише одна з найважливіших, але й найважчих, адже внаслідок емоційного виснаження, перевантаження та впливу стресів вони досить часто стають жертвами професійного вигорання, особливо під час епідемії COVID-19.

Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що синдром вигорання входить до 11-го видання Міжнародної класифікації хвороб як явище, що виникло внаслідок хронічного стресу на роботі.

Тому, керуюсь досвідом інших країн у боротьбі з коронавірусом, ми маємо діяти на випередження та вжити усіх необхідних заходів аби захистити наших медичних працівників, які безпосередньо займаються лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Щоб це реалізувати Всеукраїнська асоціація фізичної медицини, реабілітації і курортології звернулася з відповідними вимогами до народних депутатів України та профільних міністерств:

🔴 визначити потребу у медико-психологічній реабілітації медичних працівників за декількома сценаріями поширення епідемії;

🔴 визначити обсяг фінансування медико-психологічної реабілітації постраждалих, а також громадян, які залучаються до проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у зв’язку з епідемією COVID-19, що виділяється на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації з Державного бюджету України.

Міністерству охорони здоров’я України спільно з Міністерством внутрішніх справ України необхідно затвердити спільним наказом перелік санаторно-курортних закладів, в яких можливо утворити центри медико-психологічної реабілітації.