Народні депутати України підтримали звернення ВАФК щодо проведення обов‘язкової медико-психологічної реабілітації для всіх медиків, які беруть участь у боротьбі з COVID-19

Дата публікації: 28.04.2020

Народні депутати України підтримали звернення ВАФК щодо проведення обов‘язкової медико-психологічної реабілітації для всіх медиків, які беруть участь у боротьбі з COVID-19

Народні депутати України підтримали звернення Президента Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортології Ірина Сисоєнко з приводу проведення обов‘язкової медико-психологічної реабілітації для всіх медичних працівників, які беруть участь у боротьбі з COVID-19, в санаторно-курортних закладах України.

Відповідне депутатське звернення було підготовлене депутатами різних фракцій та направлене Прем’єр-міністру України .

ЗАКОНОДАВЧЕ ПІДҐРУНТЯ ДЛЯ ЦЬОГО ВЖЕ Є:

✅ Відповідно до ч. 1 ст. 36 Кодексу цивільного захисту населення, медичний захист і забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення включає, зокрема надання медичної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій, рятувальникам та іншим особам, які залучалися до виконання невідкладних робіт, проведення їх медико-психологічної реабілітації.

Для проведення медико-психологічної реабілітації цих осіб при санаторно-курортних закладах незалежно від форми власності утворюються центри медико-психологічної реабілітації.

Перелік санаторно-курортних закладів, в яких утворюються центри медико-психологічної реабілітації, затверджується спільним актом МОЗ України та МВС України.

✅ Згідно зі ст. 95 Кодексу медико-психологічна реабілітація рятувальників інших аварійно-рятувальних служб, медичних працівників служби медицини катастроф здійснюється відповідно за рахунок коштів, які виділяються на утримання таких служб з державного або місцевих бюджетів чи за рахунок коштів суб’єктів господарювання.

Фінансування медико-психологічної реабілітації постраждалих, а також громадян, які залучалися до проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснюється за рахунок коштів, що виділяються на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій з Державного бюджету України в обсязі, що визначається МОЗ України.

ТОМУ, Є НЕОБХІДНИМ МОЗ України:

Затвердити спільним наказом перелік санаторно-курортних закладів, в яких можливо утворити центри медико-психологічної реабілітації.

Поки медики рятують наші життя, ми маємо подбати про них!