Перезавантаження в світі бальнеології в умовах COVID-19

Дата публікації: 18.11.2020

Перезавантаження в світі бальнеології в умовах COVID-19

Умберто Солімене (Umberto Solimene) – президент Всесвітньої федерації водолікування та кліматолікування (FEMTEC), професор Міланського університету (Італія, Мілан)

SPA-центр між екологічною стійкістю і зміцненням здоров’я. Єдине здоров’я: профілактика, лікування та туризм.

Поточна світова ситуація в області курортології в зв’язку з пандемією COVID-19 з відповідними соціальними, економічними та структурними змінами вимагає глибокого переосмислення. Пандемія COVID-19 поставила важливі наукові питання, які на сьогоднішній день з’ясовані лише частково. Одна з виявлених – фундаментальна роль імунної системи в профілактиці, терапії і реабілітації, пов’язаної з інфекцією COVID-19.

«Єдине здоров’я» означає, що здоров’я має бути доступним для всіх людей у всіх країнах. Здоров’я – це благополуччя людини, а не просто доступність медичних послуг – стан здоров’я, яке дозволяє людині вести соціально і економічно продуктивне життя “Первинна медико-санітарна допомога (ПМСД) визначається як інструмент для досягнення. Мета програми «Єдине здоров’я» Первинна медико санітарна допомога, означає «основна медична допомога, зроблена повсюдно доступною для окремих осіб і сімей в співтоваристві завдяки їх повній участі і за доступною ціною».

Поточна демографічна та епідеміологічна структура, що характеризується старінням населення і збільшенням кількості хронічних захворювань, змусила Національну службу охорони здоров’я переглянути свою організацію, змінивши традиційний спосіб практики медицини від “очікування” появи хвороби. До ліків, які «проявляють ініціативу» з упором на запобігання ряду порушень і їх хронічного характеру. Медична гідрологія відіграє важливу роль саме в цій сфері, тому що вона пропонує різноманітний набір вторинних і третинних профілактичних заходів для багатьох розладів, пов’язаних з лікуванням SPA, і тому що вона відіграє важливу роль в обмеженні або уповільнення розвитку важких станів, які тягнуть за собою втрата самодостатності і в запобіганні.

«Єдине здоров’я» – це визнання того, що здоров’я людей, тварини та екосистеми взаємопов’язані – сприяє застосуванню спільного, міждисциплінарного, міжгалузевого та скоординованого підходу для усунення потенційних або вже існуючих ризиків, що виникають в результаті взаємодії між людськими екосистемами навколишнього середовища і тварин. Для підвищення ефективності підходу, необхідно встановити кращий секторний баланс між групами і мережами. Існуючих, зокрема, ветеринарів і лікарів, а також для збільшення участі фахівців з охорони навколишнього середовища і дикої природи, а також соціологів, архітекторів, осіб, які приймають рішення, та експертів з питань сталого розвитку.

Тому, хоча впливовий British Medical Journal пропонує нове визначення здоров’я як «здатність пристосовуватися і контролювати себе при зіткненні з соціальними, фізичними і емоційними проблемами». Класичний підхід ВООЗ про «ретельному фізичному, психічному і соціальному добробуті», спроба пройти через концепцію благополуччя необхідна сьогодні, також беручи до уваги і більш індивідуалізованої медицини. Порятунок тіла і душі.