Проблеми етики під час пандемії COVID-19

Дата публікації: 18.11.2020

Проблеми етики під час пандемії COVID-19

Ізабелла Мерцагора (Isabella Merzagora) – професор факультету медичних наук, Міланського університету (Італія, Мілан)

Виступ був присвячений психологічним і етичним аспектам пандемії коронавируса. У зв’язку зі збільшенням важких випадків захворювання COVID-19 виникають серйозні етичні проблеми, які фахівці і компетентні органи повинні вирішувати, надаючи медичну допомогу пацієнтам.

На даний момент судова медицина вивчає також етичний напрямок, за часів COVID-19 ми зіткнулися з критеріями так званого трагічного вибору. Станом на 20.10.2020 р в Італії налічується понад 50 тисяч заражених COVID. Італія була одна з перших країн яка зіткнулася коронавірусом. Іноді лікарні були недостатньо оснащені обладнанням життєзабезпечення, це змушувало медичних працівників робити трагічний вибір. Потрібно ставить питання «Вибір заснований на яких умовах?».

У 2019 році ми поставили італійцям запитання пов’язані з трагічним вибором в умовах обмежених ресурсів. Ті ж питання були повторно заданні у квітні 2020 року, для того щоб перевірити чи змінила і як надзвичайна пандемія відносини наших громадян. В ході подальших досліджень ми задали ще одне питання, конкретно стосується проблем пов’язаний з пандемією. Таким чином ми зробили репрезентативну вибірку, питання співпраці в області до і після пандемії, питання суто практичні але відповіді показали ще більші страждання після початку пандемії COVID-19 ніж до. Було важливо знати який етнічний вибір громадяни повинні робити в умовах невідповідності між терапевтичними потребами і наявними ресурсами, точно так як сталося із ситуації з COVID-19.

Політичний вибір щодо розподілу обмежених ресурсів також повинен підніматися з урахуванням думки експертів у справі етики, медичних працівників і урахуванням думок громадян.

Презентацію Ізабелли Мерцагори, ви можете знайти на нашому сайті в розділі для членів організації.