Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ

Реабілітація має важливе значення для відновлення стану здоров‘я після захворювання, травми, у тому числі й після COVID-19!

Саме тому, у Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» ми відстоювали норму про те, щоб реабілітація була включена до програми медичних гарантій та оплачувалась НСЗУ коштами держбюджету!

І ось, тривалий час від імені Всеукраїнської Асоціації Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології ведемо боротьбу з НСЗУ за реальне впровадження цієї норми і, головне, — фінансування всіх необхідних процедур, що мають бути включені до пакетів з медичної реабілітації.

Нещодавно отримали чергову відписку НСЗУ, кому цікаво почитайте (в кінці статті).

По суті, апаратна фізіотерапія, не визначена серед послуг, що оплачується НСЗУ.

Але, хочемо звернути увагу, що є Біла книга з Фізичної та Реабілітаційної Медицини – це настанова для всієї медичної спільноти з реабілітації у Європі, яка була розроблена чотирма Європейськими Органами ФРМ і є довідником для лікарів ФРМ у Європі.

В 7 главі – Сфера клінічних компетентностей: ФРМ на практиці на стор. 123 – розділ – Втручання в фізичній та реабілітаційній медицині чітко зазначені методи апаратної фізіотерапії, а саме: електротерапія, електростимуляція, транскраніальна магнітна стимуляція, ультразвукова терапія, ударно-хвильова терапія, короткохвильова діатермія, озонотерапія, гідротерапія, бальнеотерапія, акупунктура, гіпербарична оксигенація, фототерапія (терапія ультрафіолетовим випромінюванням, лазеротерапія, яскраве світлозастосування тепла і холоду, кліматотерапія, небулайзерна терапія, без яких дуже важко уявити реабілітаційний процес поруч з кінезіотерапієюкогнетивною реабілітацією, мовною терапією і ерготерапією.

Саме тому, ВООЗ рекомендує, щоб реабілітація оплачувалася через загальне медичне страхування. Тобто, щоб за неї платила або держава з бюджету, або страхова система. В нашому випадку, це НСЗУ відповідно до чинного законодавства.

Тож, члени ВАФК — медики, які багато років займаються реабілітацією, об’єднались у спільному розумінні необхідності НСЗУ переглянути специфікації до пакетів медичних послуг «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ» та «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ» програми медичних гарантій та включити до них методи фізичної медицини (апаратної фізіотерапії) як невід’ємної складової сучасної програми реабілітації.

Повторно просимо НСЗУ надати роз’яснення:
1. Чому медичні послуги з фізичної медицини (апаратної фізіотерапії) не включені до пакетів медичних послуг з медичної реабілітації, якщо вони передбачені в АКМІ?
2. Яким чином буде фінансуватись надання послуг з фізичної медицини (апаратної фізіотерапії)?
3. Чи мають зазначені послуги бути платними для пацієнтів, які отримують лікування?

 

Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ
Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ
Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ
Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ
Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ