Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ

Дата публікації: 18.05.2020

Апаратна фізіотерапія має оплачуватись НСЗУ

Реабілітація має важливе значення для відновлення стану здоров‘я після захворювання, травми, у тому числі й після COVID-19!

Саме тому, у Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» ми відстоювали норму про те, щоб реабілітація була включена до програми медичних гарантій та оплачувалась НСЗУ коштами держбюджету!

І ось, тривалий час від імені Всеукраїнської Асоціації Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології ведемо боротьбу з НСЗУ за реальне впровадження цієї норми і, головне, — фінансування всіх необхідних процедур, що мають бути включені до пакетів з медичної реабілітації.

Нещодавно отримали чергову відписку НСЗУ, кому цікаво почитайте (в кінці статті).

По суті, апаратна фізіотерапія, не визначена серед послуг, що оплачується НСЗУ.

Але, хочемо звернути увагу, що є Біла книга з Фізичної та Реабілітаційної Медицини – це настанова для всієї медичної спільноти з реабілітації у Європі, яка була розроблена чотирма Європейськими Органами ФРМ і є довідником для лікарів ФРМ у Європі.

В 7 главі – Сфера клінічних компетентностей: ФРМ на практиці на стор. 123 – розділ – Втручання в фізичній та реабілітаційній медицині чітко зазначені методи апаратної фізіотерапії, а саме: електротерапія, електростимуляція, транскраніальна магнітна стимуляція, ультразвукова терапія, ударно-хвильова терапія, короткохвильова діатермія, озонотерапія, гідротерапія, бальнеотерапія, акупунктура, гіпербарична оксигенація, фототерапія (терапія ультрафіолетовим випромінюванням, лазеротерапія, яскраве світлозастосування тепла і холоду, кліматотерапія, небулайзерна терапія, без яких дуже важко уявити реабілітаційний процес поруч з кінезіотерапієюкогнетивною реабілітацією, мовною терапією і ерготерапією.

Саме тому, ВООЗ рекомендує, щоб реабілітація оплачувалася через загальне медичне страхування. Тобто, щоб за неї платила або держава з бюджету, або страхова система. В нашому випадку, це НСЗУ відповідно до чинного законодавства.

Тож, члени ВАФК — медики, які багато років займаються реабілітацією, об’єднались у спільному розумінні необхідності НСЗУ переглянути специфікації до пакетів медичних послуг «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ» та «МЕДИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ВІД ТРЬОХ РОКІВ З УРАЖЕННЯМ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ» програми медичних гарантій та включити до них методи фізичної медицини (апаратної фізіотерапії) як невід’ємної складової сучасної програми реабілітації.

Повторно просимо НСЗУ надати роз’яснення:
1. Чому медичні послуги з фізичної медицини (апаратної фізіотерапії) не включені до пакетів медичних послуг з медичної реабілітації, якщо вони передбачені в АКМІ?
2. Яким чином буде фінансуватись надання послуг з фізичної медицини (апаратної фізіотерапії)?
3. Чи мають зазначені послуги бути платними для пацієнтів, які отримують лікування?