Апаратну фізіотерапію не включили в пакети медичних послуг за Програмою медичних гарантій

Дата публікації: 24.02.2020

Апаратну фізіотерапію не включили в пакети медичних послуг за Програмою медичних гарантій

Апаратну фізіотерапію не включили в пакети медичних послуг «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату» та «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи» за Програмою медичних гарантій, яка включає, зокрема, теплолікування, електролікування, бальнеолікування, масаж, світлолікування, кисневу терапію, стимулюючу терапію, апарати активної та пасивної механотерапії.

Апаратна фізіотерапія є невід’ємною складовою частиною медичної, соціальної та професійної реабілітації і являє собою систему заходів, спрямованих на відновлення або компенсацію фізичних можливостей та інтелектуальних здібностей, підвищення функціонального стану організму, покращення фізичних якостей, психоемоційної стійкості та адаптаційних резервів організму. Апаратна та адаптивна фізіотерапія широко використовується у сучасних медико-реабілітаційних центрах розвинених країн світу, постійно вдосконалюється та розвивається.

Оскільки ці послуги не включено до пакетів з медичної реабілітації, ВАФК звернувся з відповідним листом до Міністра охорони здоров’я України та Т.в.о. Голови Національної служби здоров’я України, щоб надали роз’яснення:

1. Чому медичні послуги з апаратної фізіотерапії не включені до пакетів медичних послуг з медичної реабілітації?
2. Яким чином буде фінансуватись надання послуг з апаратної фізіотерапії?
3. Чи мають зазначені послуги бути платними для пацієнтів, які отримують стаціонарне лікування?

Також, ВАФК вніс пропозицію включити апаратну фізіотерапію до пакетів медичних послуг «Медична реабілітація», як невід’ємну складову сучасної програми реабілітації за Програмою медичних гарантій.