Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» ухвалено

Дата публікації: 18.11.2019

Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» ухвалено

Ірина Сисоєнко

Президент ВАФК, віцепрезидент FEMTEC.

Видатки на охорону здоров`я у наступному році складатимуть 113 млрд грн, у тому числі для реалізації Програми медичних гарантій передбачено 72 млрд грн. Із загального обсягу видатків, які виділено на цю програму, на медичну реабілітацію передбачено 0,5 млрд грн.

Це стало можливим, після того, як мені вдалось в Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» включити медичну реабілітацію до переліку медичних послуг, за які має платити НСЗУ коштами Державного бюджету України.

Але, на жаль, на сьогодні залишається відкритим ще питання, які саме послуги з медичної реабілітації фінансуватимуться з Державного бюджету.

Адже, ефективне лікування багатьох складних захворювань, зокрема, серцево-судинних, неврологічних, ендокринних, травної системи, органів зору, крові та кровотворних органів, захворювань опорно-рухового апарату, хребта та спинного мозку, різного роду травм та багато інших, можливе лише за умови отримання пацієнтом повного комплексу медичних послуг, який, у тому числі, включає медичну реабілітацію. Саме, медична реабілітація спрямована на відновлення порушених чи втрачених функцій організму людини, на виявлення та активізацію компенсаторних можливостей організму з метою створення умов для повернення особи до нормальної життєдіяльності, на профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Крім того, в Державному Бюджеті 2020 Міністерству у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України передбачено видатки у розмірі 246 млн грн на заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.