Ірина Сисоєнко: у 2020 році потрібно зберегти фінансування всіх закладів післядипломної освіти в системі охорони здоров`я

Дата публікації: 12.11.2019

Ірина Сисоєнко: у 2020 році потрібно зберегти фінансування всіх закладів післядипломної освіти в системі охорони здоров`я
Ірина Сисоєнко

Президент ВАФК, віцепрезидент FEMTEC.

На цьому тижні планується розгляд та ухвалення проєкту Держбюджету-2020. Належне фінансування післядипломної медичної освіти має надзвичайно велике значення.

Тому, я, як президент Всеукраїнської Асоціації Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології звертаюся до народних депутатів України з проханням зберегти фінансування на 2020 рік для закладів післядипломної освіти в системі охорони здоров`я.

З наступного року має запрацювати новий механізм фінансування надання медичних послуг населенню, проте механізму фінансування безперервного професійного розвитку лікарів за принципом «гроші за слухачем» наразі немає, як немає й механізму акредитації різних нашвидкоруч створених провайдерів освітніх послуг, які вже розпочали своє так зване навчання, безконтрольно роздаючи «бали».

За відсутності механізму отримання коштів лікарями на місцях частина з них взагалі не зможе потрапити на гарантоване державою навчання у запланований термін.

Тому, поки такий механізм тільки планується розробити, не можна допустити скорочення кафедр та науково-педагогічних працівників у закладах післядипломної освіти.

Підтримую звернення з цього питання Національної лікарської ради України, Громадської організації «Асоціація акушерів-гінекологів України» та Громадської спілки «Українська академія педіатричних спеціальностей».