Малихіна Тетяна Ігорівна, директор ДП «Клінічний санаторій ім. Горького» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця. «Використання протоколів Великої Британії в комплексній реабілітації військових на базі Клінічного санаторію ім. Горького»

Дата публікації: 16.10.2023

Малихіна Тетяна Ігорівна, директор ДП «Клінічний санаторій ім. Горького» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця. «Використання протоколів Великої Британії в комплексній реабілітації військових на базі Клінічного санаторію ім. Горького»

На науково-практичну конференцію «Школа реабілітації 2023», проведену Всеукраїнською Асоціацією Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології (ВАФК), об’єднала українських та ізраїльських реабілітологів, приїхали поділитись реабілітаційним досвідом двоє керівників з санаторно-курортних закладів міста Одеси. Серед них Малихіна Тетяна Ігорівна, кандидат медичних наук, директор ДП «Клінічний санаторій ім. Горького» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця.

Тетяна Ігорівна виступила на тему: «Використання протоколів Великої Британії в комплексній реабілітації військових на базі Клінічного санаторію ім. Горького».

Працівників ДП «Клінічний санаторій ім. Горького» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», привернув увагу досвід Великої Британії з використанням бальнеотерапії.

Бальнеотерапія (далі БТ) – це додаткова терапія, яка за звичай використовує мінеральні та/або термальні води з природних джерел та інші традиційні засоби для лікування різних патологічних станів: дерматологічних, ревматологічних, захворювань легенів, після травматичних ушкоджень, неврологічних, психіатричних, ендокринних та метаболічних розладів.

«Ми використовуємо мінеральні води «Одеська-1» та «Одеська-2» для проведення бальнеологічних процедур. Механізм дії та ефективність використання їх була досліджена в УкрНДІ медичної реабілітації продовж багатьох років. Корисна дія мінеральних вод пов’язана з їхніми фізичними та хімічними властивостями, такими як: температура, сольовий склад і концентрація, осмотичний тиск і електропровідність (Floravanti та ін. 2011; Morer та ін. 2017).

Загалом за липень-вересень, 2023 року, реабілітацію пройшли 96 військовослужбовців, зокрема з патологіями:

– компресія нервових корінців та сплетінь при ураженнях міжхребцевих дисків, спондильозі, інших дорсопатіях у підгострому періоді – 45 пацієнтів;

– акубаротравма, наслідки внутрішньочерепних травм, постконтузійний синдром – 15 пацієнтів;

– стан після травматичних ушкоджень верхніх кінцівок – 15 пацієнтів;

– стан після травматичних ушкоджень нижніх кінцівок – 21 пацієнт», — розповіла Тетяна Ігорівна.

Розповіла про досвід застосування різного реабілітаційного лікування у двох групах та зауважила: «Так, за даними альгометричного клінічного обстеження у пацієнтів, що отримували бальнеологічні процедури відмічено виражене зменшення або зникнення болю при виконанні активних та пасивних рухів, у спокої, в нічний час; проведено корегування ряду симптомів і болючості паравертебральних точок: зменшення асиметрій, сухожильних рефлексів кінцівок, зменшення кількості пацієнтів з похитуванням у позі Ромберга, з порушеннями чутливості.

З урахуванням багаторічного медичного досвіду ми відзначаємо, що використання бальнеотерапії скорочує строки досягнення терапевтичного ефекту у комплексі. Клінічна ефективність зберігається протягом тривалого часу, до 6-9 місяців після циклу лікування».

Щиро вдячні, кандидату медичних наук, директору ДП «Клінічний санаторій ім. Горького» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» – Малихіній Тетяна Ігорівні за відвідування та участь у конференції, актуальну доповідь та досвід, яким вона поділилися.