Обмін досвідом. Вадим Блувштейн «Запобігання ускладненням та іншим проблемам сечостатевої системи внаслідок спінального ураження»

Дата публікації: 16.10.2023

Обмін досвідом. Вадим Блувштейн «Запобігання ускладненням та іншим проблемам сечостатевої системи внаслідок спінального ураження»

«Школа реабілітації 2023», проведена Всеукраїнською Асоціацією Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології (ВАФК), об’єднала українських та ізраїльських реабілітологів.

Серед представників з Ізраїлю виступив також Вадим Блувштейн, доктор медичних наук, завідувач відділення реабілітації ураження спинного мозку і периферичної нервової системи, реабілітаційного медичного центру Левенштейн (Loewenstein).

Доктор Вадим розкрив тему: «Запобігання ускладненням та іншим проблемам сечостатевої системи внаслідок спінального ураження».

Лікарня Левенштейн знаходиться в Раанана, не далеко від міста Тель-Авів, Ізраїль. Лікарня є самим великим реабілітаційним центром не лише в Ізраїлі, а й на Близькому Сході. Окрім реабілітаційних відділень, лікарня ще має різні інститути які пов’язані теж з реабілітацією, денні стаціонари, кафедри (де пишуться наукові роботи), різні поліклінічні відділення, а місяць тому було відкрито перше відділення в Ізраїлі по реабілітації онкологічних хворих.

«Щодо запобігання ускладненням і іншим проблемам сечостатевої системи внаслідок спінального ураження – ми намагаємось якомога скоріше отримати свого пацієнта з інших лікарень чи після хірургічних втручань. Чим раніше ми отримаємо свого хворого – тим краще для хворого і всього нашого медичного колективу» – зазначив пан Вадим.Також розповів, що переслідують два направлення в спінальній реабілітації:

– перше – лікування і профілактика ускладнень в спінальних хворих;

– друге – визначення порушених функцій і намагання їх максимально відновити.

В лікарні Левенштейн є єдине профільне відділення по спінальних хворих в Ізраїлі, тому до нього потрапляють найважчі пацієнти.

Доктор Вадим зазначив, що сечовидільна система потребує, щоб їй першочергово приділяли увагу і розповів: «У нас є поняття «безпечний сечовий міхур» стосовно нирок, оскільки при важких травмах спинного мозку ми хочемо зберегти функціональність верхніх відділів сечовивідних шляхів (нирок). Ми це робимо агресивним початком лікування таких хворих: на ранніх термінах забираємо сечовий катетер і забезпечуємо безпеку сечового міхура, зберігаємо спроможність сечового міхура набирати сечу при низьких тисках.

Якщо хворий поступає невчасно, то це може привести до спінального шоку, важкої спастики (включаючи сечовий міхур) – це припустити не можна. Тому на ранніх стадіях, відповідно до наших протоколів, проводимо комплексне обстеження, яке містить УЗД сечового міхура і найголовніше – відеоауродинаміку (комплексне комп’ютерно-рентгенологічне обстеження) яке показує функцію сечового міхура і безпосередньо сечовий міхур». Вчасна профілактика ускладнень, в т.ч. сечовивідних шляхів, впливають на якість і тривалість життя пацієнта.

«У нас є ціла система спостереження за нашими пацієнтами. Щороку, або один раз в півтора року – ми запрошуємо своїх пацієнтів до себе і проводимо їм дообстеження. Дізнаємося як вони живуть, яка у них якість життя з медичної й соціальної точки зору. Всі наші зусилля направлені на покращення якості та тривалість життя пацієнта. Також проводимо профілактику інфекцій сечовивідних шляхів відповідно до наших протоколів. Тому практично наші пацієнти залишаються нашими пацієнтами на все своє життя», – розповів доктор Вадим Блувштейн.

Ми щиро дякуємо пану Вадиму Блувштейну і лікарні Левенштейн за підготовку доповіді, за те, що щиро ділитесь власними напрацюваннями, досвідом й за готовність співпрацювати надалі!