Всеукраїнська Асоціація Фізичної медицини, Реабілітації і Курортології провела сьогодні конференцію «ТЕЛЕРЕАБІЛІТАЦІЯ-2024:ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ», яка пройшла в ДУ «Інституті медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України»

Дата публікації: 17.02.2024

Всеукраїнська Асоціація Фізичної медицини, Реабілітації і Курортології провела сьогодні конференцію «ТЕЛЕРЕАБІЛІТАЦІЯ-2024:ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ», яка пройшла в ДУ «Інституті медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України»

Відкрила конференцію Президент ВАФК Сисоєнко Ірина Володимирівна. У своїй доповіді ознайомила учасників з юридичними аспектами телемедицини та телереабілітації, повідомила про досвід використання Телереабілітації в Україні, зокрема в Центрі медико-психологічної реабілітації ДУ «Інституту медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України». 

Дуднік Світлана Валеріївна — директор Департаменту стратегії універсального охоплення населення медичними послугами НСЗУ, зробила доповідь про практику застосування Телереабілітації, як складову частину телемедичних послуг в пакетах НСЗУ. 

Терентюк Вадим Георгійович — к.м.н., доцент кафедри Менеджменту охорони здоровʼя НМУ ім. О.О. Богомолець, начальник відділу управління проєктами та програмами ДП «Електронне здоровʼя» розповів про сфери застосування телемедицини та її впровадження в системі «Електронне здоровʼя». Іспанський розробник програми RGS Santiago розповів про програму нейросенсорної реабілітації, що є їх винаходом, та її ефективність у реабілітації пацієнтів з різними діагнозами.  Асоціація ВАФК є провайдером цієї програми для українських медиків і ми обговорили важливість розширення міжнародної співпраці, та активного залучення ще більшої кількості українських фахівців до роботи у сфері Телереабілітації. 

Тарасенко Тарас Петрович, Народний Депутат України, висловив свою думку про сучасний стан та перспективи розвитку Телереабілітації в Україні. Запевнив гостей у цілковитій підтримці та прагненні розширювати систему Телереабілітації в системі надання медичної допомоги вітчизняними лікарями. 

Альберт-Лейзер Фельдман — засновник БО «БФ «Ізраїльська медична місія», спираючись на міжнародний досвід, у тому числі Ізраїлю, розповів про можливості Телереабілітації у розвʼязанні багатьох проблемних питань реабілітації в Україні. Зазначив важливість телемедицини як невідʼємної складової сучасної національної медичної системи. 

Віталій Каранда, директор проєкту LHSS в Україні, представив учасникам презентацію про діяльність проєкту «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя» щодо підтримки телемедичних рішень в Україні. Та розповів про різновиди телемедичних платформ, що вже використовують в Україні та які мають перспективи залучення до лікарської практики. 

Виходченко Лариса Олександрівна, дитячий лікар невролог, завідувач відділення Одеської обласної дитячої клінічної лікарні, та Соболь Тетяна Сергіївна, лікар ФРМ, лікар невролог дитячий ДП «Клінічний санаторій імені Горького» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» поділитися досвідом та практиками застосування програми RGS у процесі відновлення своїх пацієнтів. 

Завершив конференцію Бучинський Сергій, Віцепрезидент ВАФК, визначенням сучасних проблем фізичної терапії та ерготерапії та Телереабілітації, як можливого та ефективного шляху їх вирішення.  Дякуємо всім учасникам та продовжуємо співпрацю у використанні Телереабілітацї у практиці українських лікарів та спеціалістів з реабілітації.  Запрошуємо усіх бажаючих ставати членами нашої спільноти ВАФК.