Звернення до керівництва FEMTEC щодо виключення організацій рф

Дата публікації: 28.06.2022

Звернення до керівництва FEMTEC щодо виключення організацій рф

Звернення (документ)

24 лютого 2022 року російська федерація розпочала масштабне вторгнення на територію суверенної та незалежної держави Україна, порушивши імперативні норми міжнародного права. Це вторгнення стало продовженням агресії рф проти України, що розпочалася у березні 2014 року з анексії Криму та пізнішої окупації частини східних територій України. Наразі триває масштабний міжнародний збройний конфлікт у самому серці Європи, в рамках якого рф регулярно вдається до воєнних злочинів як свідомо обраної стратегії терору проти цивільного населення.

Очевидно, що цей конфлікт створює найбільшу загрозу миру у світі з часів Другої світової війни та може призвести до повної руйнації міжнародного правопорядку й входження світу в епоху «війни всіх проти всіх». Ця катастрофа стала можливою завдяки пасивній позиції міжнародних інституцій та організацій, які виявилися нездатними ефективно захистити принципи демократії, верховенства права та прав людини. Це також стало можливим через те, що покладаючись на міжнародні стандарти та норми, розроблені після Другої світової війни, ми колективно не помітили того, що всеохоплюючий технологічний «підрив» останніх років вимагає докорінного перегляду та адаптації принаймні частини з цих стандартів.

Звертаємо увагу на те, що ВАФК розділяє та підтримує звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейської Комісії, Європейського Парламенту, інших міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів держав – членів Європейського Союзу та НАТО, парламентів та урядів демократичних держав світу щодо необхідності вжиття додаткових спільних заходів з метою припинення агресії російської федерації проти України та запобігання поширенню цієї агресії на інші країни в Європі, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2022 № 2141 щодо повного виключення російської федерації з усіх міжнародних та міжпарламентських організацій, асамблей, асоціацій, міжнародних спортивних федерацій, міждержавних культурних та інших спілок і об’єднань як реакції на зухвале порушення російською федерацією норм і принципів міжнародного права, насамперед міжнародного гуманітарного права.

Усвідомлюючи рівень загрози для України та світу, а також будучи впевненими, що найбільші кризи створюють унікальні можливості для карколомних реформ і змін на краще, Всеукраїнська асоціація фізичної медицини, реабілітації і курортології (ВАФК) звертається до Вас щодо розгляду питання на Керівному комітеті FEMTEC про виключення організацій рф з членів FEMTEC.

Закликаємо членів FEMTEC об’єднатися та виступити єдиним фронтом проти незаконного вторгнення російської федерації в Україну – заради миру та безпеки в Європі та світі, перемоги добра над злом, справедливості, захисту демократичних і людських цінностей, відстоювання прав і свобод людини.