Обмін досвідом. Андрій Барковський та Ігор Брусніцин «Реабілітація військовослужбовців різних нозологічних груп в умовах багатопрофільного клінічного закладу»

Дата публікації: 19.10.2023

Обмін досвідом. Андрій Барковський та Ігор Брусніцин «Реабілітація військовослужбовців різних нозологічних груп в умовах багатопрофільного клінічного закладу»

В рамках 32-ї Міжнародної медичної виставки PUBLIC HEALTH 2023 Всеукраїнська Асоціація Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології (ВАФК) провела науково-практичну конференцію «Школа реабілітації 2023».

Досвідом роботи були раді поділитися двоє лікарів реабілітаційного відділення відомчого санаторно-курортного закладу, Клінічного санаторію «Аркадія» Державної прикордонної служби України: Барковський Андрій Сергійович, начальник групи ранньої післяопераційної реабілітації відділення фізично-психологічної реабілітації, лікар-хірург, ортопед-травматолог та Брусніцин Ігор Григорович, начальник фізіотерапевтичного відділення, лейтинант медичної служби, лікар ФРМ, лікар невропатолог.

Доповіли на тему: «Реабілітація військовослужбовців різних нозологічних груп в умовах багатопрофільного клінічного закладу».

«Реабілітація саме в санаторно-курортних умовах в гострому, після гострому і довготривалому періодах дозволяє отримати суттєве прискорення одужання з мінімізацією ускладнень і рецидивів. В тому числі це швидка нормалізація і психоемоційного стану, активна соціальна реадаптація, досягнення довготривалої ремісії, розвантаження ліжкового фонду (насамперед хірургічної служби)», — зазначив Барковський Андрій Сергійович.

Також наголосив, що Україна має потужний санаторно-курортний потенціал з достатньо великою ліжковою базою, кваліфікованими фахівцями, багаторічним досвідом медичної реабілітації, які слід активно залучати в реабілітаційний процес бойової травми. І що медичної реабілітації потребують до 90% поранених і хворих, що надходять в шпиталі.

Також Андрій Сергійович поділився успішними результатами лікування в закладі на конкретних прикладах пацієнтів. «Відновлення повноцінного та якісного життя наших поранених військовослужбовців, справжніх патріотів України, тих, хто кожного дня бачив загиблих і сам готовий був йти на смерть заради перемоги своєї країни, заради її людей — це завдання не тільки для фахівців з реабілітації, а і всього українського суспільства. Разом ми все зможемо і неодмінно переможемо!» — сказав Андрій Сергійович Барковський.

 

img

«У клінічному санаторії «Аркадія» проводиться сучасне лікування та реабілітація осіб різних категорій: учасників бойових дій, військовослужбовців строкової та контрактної служби, працівників Державної прикордонної служби України та інших. З 24 лютого 2022 року по теперішній час реабілітаційне лікування вже отримали 3000 військовослужбовців, із них 519 прикордонників та 1823 військовослужбовців усіх родів військ», — розповів Ігор Григорович.

В закладі проводилось дослідження метою якого було: підвищити ефективність різних фізіотерапевтичних методик комплексної реабілітації пацієнтів із посттравматичними розладами колінних суглобів. У дослідженні використовувались ультрасучасні та передові методи апаратної терапії: ударно-хвильова терапія, високоінтенсивна магнітотерапія, лазер високої інтенсивності.

«За результатами дослідження:

– застосування апаратної терапії в поєднанні з традиційними методами фізіотерапевтичного лікування у реабілітації військовослужбовців дозволяє отримати певну позитивну динаміку показників рухливості колінних суглобів на 20% (р<0,05), зниження больового синдрому за даними ВАШ на 50% (р<0,05) та зниження індексу WOMAC на 30%, (р<0,05);

– комплексна реабілітація із застосуванням апаратної терапії є ефективною та безпечною у лікуванні посттравматичних розладів опорно-рухового апарату, що сприяє скороченню термінів лікування та реабілітації, прискорює одужання, знижує тривалість тимчасової втрати працездатності та, відповідно, сприяє зниженню показників інвалідності серед військовослужбовців», — розповів Ігор Григорович.

Щиро вдячні, Барковському Андрію Сергійовичу та Брусніцину Ігору Григоровичу, лікарям Клінічного санаторію «Аркадія» Державної прикордонної служби України, за відвідування та участь в конференції, за актуальність теми і її широке висвітлення на основі живих прикладів та досліджень!

Детальніше для членів Асоціації за посиланням.