Відбулася науково-практична конференція «Школа реабілітації 2023»

В рамках 32-ї Міжнародної медичної виставки PUBLIC HEALTH 2023 Всеукраїнська Асоціація Фізичної Медицини, Реабілітації і Курортології (ВАФК) провела науково-практичну конференцію «Школа реабілітації 2023». Відкрила науково-практичну конференцію Президент ВАФК, віцепрезидент FEMTEC, заслужений юрист України, заступник директора ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І.Кундієва НАМН України», Сисоєнко Ірина Володимирівна. «Наша Асоціація вже другий рік в умовах війни проводить конференції які стосуються відновлення та реабілітації. Ми сьогодні сформували дуже цікаву науково-практичну конференцію за її доповідачами і за важливими темами. Асоціація об’єднавши зараз лікарів, керівників медичних закладів, науковців, цілі інститути й академії медичних наук, громадські медичні організації та спільноти, ставить собі за мету – формування і розвиток потужної системи реабілітації в нашій країні!» — зазначила Ірина Володимирівна.

З вітальним словом виступив Тарасенко Тарас Петрович – Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Голова міжфракційного депутатського об’єднання «ЛЮДИ». Розповів про власний досвід відвідування, протягом року, близько 50 закладів які займаються реабілітацією в різних куточках України та був вражений дефіцитом спеціалістів з реабілітації й великим навантаженням на наявних спеціалістів, фахівців з реабілітації. «Дякую організаторам за організацію таких фахових заходів як ця конференція! Прошу усі ваші сьогоднішні напрацювання по науково-практичній конференції надіслати мені і я буду намагатись їх донести до Міністерства охорони здоров’я України, до Міністерства соціальної політики України для того, щоб стимулювати створення ефективної системи реабілітації в Україні», — сказав Тарас Петрович завершуючи свій виступ.

Також привітав з відкриттям конференції, Владимиров Олександр Аркадійович — заслужений лікар України, доктор медичних наук, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, професор, завідувач кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика. «Я надзвичайно вдячний за можливість бути присутнім на цьому поважному зібранні і привітати від нашого Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини, що об’єднує лікарів фізичної і реабілітаційної медицини. Наші організації співпрацюють плідно і давно. Сьогодні питання реабілітації – надзвичайно важливе і роботи по реабілітації достатньо буде в нашій країні на десятки років.

З Іриною Володимирівною ми були учасниками першої робочої групи при розробці Закону України «Про систему реабілітації в Україні». Ірина Володимирівна, як професійний юрист, доклала багато зусиль, щоб цей Закон був прийнятий. То ж попереду ще багато нормативно-правових актів. І головне – бажаю нам розбудови сучасної реабілітаційної медицини в Україні!» — наголосив Олександр Аркадійович.

Провідними питаннями для обговорення протягом конференції стали процеси та особливості комплексної реабілітації пацієнтів з бойовими травмами. Чимало уваги було приділено безпосередньо реабілітаційному досвіду при провідних клініках Ізраїлю та досвіду який здобувають українські медики починаючи від надання реабілітаційної допомоги військовослужбовцям в умовах бойових дій до реабілітаційної в медичних закладах після важких бойових травм. Здебільшого теми зачіпали: реабілітацію після ампутацій кінцівок, збереження функцій кінцівок у пацієнтів які перенесли мінно-вибухову травму, протезування, реабілітацію після ураження головного і спинного мозку. Усі приклади які наводили доповідачі були взяті безпосередньо з клінічних випадків.

Результатом конференції стало напрацювання ряду пропозицій та питань до наукової та медичної спільнот задля поліпшення умов та програм реабілітації пацієнтів з ампутаціями та протезними засобами, мінно-вибуховими травмами, контузіями, травмами здавлювання, пошкодженнями головного та спинного мозку та опорно-рухового апарату.

Щиро дякуємо нашим ізраїльським колегам, які підготували свої доповіді на теми, які є надзвичайно актуальними для нас, віднайшли час, щоб приєднатись до конференції онлайн! Дякуємо усім доповідачам та учасникам за надзвичайно продуктивну роботу, готовність працювати над проблематикою в стінах своїх медичних закладів та ділитися досвідом з колегами!

Більш детальне висвітлення тем науково-практичної конференції «Школа реабілітації 2023» будуть розкриті в наступних публікаціях.